Silkeborg Frimærkeklub Auktionsliste. Mandag den 24.01.2017. nr.49. 8 Auk nr. Beskrivelse 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 AFA nr. AFA Pr. Start Ham Danmark, hefte H32 20,00 Par-stykke 7+3 øre par-stk 50,00 Lodret par-stykke 7+3 øre Færøerne, årsmapper 1979-1988, 10 stk. Pålydende 526,DK. 4 korrespondancekort, 1 kort Frimærkets Dag samt 1 brev Miniark 1 Hafnia 87 2 stk., miniark 2 Hafnia 87 1 stk. 20,00 125,00 15,00 20,00 5 forskellige mapper med frimærker fra Danmark 30,00 Norge, 11 stk. miniark 50,00 Norge, årsmappe 1979 og 1980 15,00 Danmark, 10 stk. aerogrammer Stender album Danmark mellem 1851 og 1993 stemplet/postfrisk Stender album Danmark mellem 1851 og 1993 stemplet postfrisk avisporto, porto mærker, postfærge.Postfrisk, ubrugt og stemplet 20,00 625,00 550,00 Lot postfærgemærker 75,00 50,00 15 9 stk. restudvalgshefter Post og Tele museet, Frilandsmuseet 199 år og Sport 100,00 16 DK rigtig god samling i lindner album med kassette 1.900 17 18 Lindner album med kassette 50-60 lommer 100 Dk lille bog med julemærker fra 1904 og fem Bog med gamle brevkort fra schwitz mange forskellige 50,00 19 20 21 22 23 24 25 26 27 250 Bog med svenske lux stempler 50 Bog med Tyske Rige tjeneste 250 3 små bøger 100 Lille bog Fi og Åland. 200 Lille bog med DK. postfrisk, ej frankering. 50 Lille bog med tyske zoner. 150 5 prefil breve. 75 AFA nr.63 20 blok FR.VIII 250 1 Silkeborg Frimærkeklub Auktionsliste. Mandag den 24.01.2017. nr.49. 8 Auk nr. Beskrivelse 2 Postfærge fragtbreve AFA nr.42 28 DK. meget smukt AFA nr. 11 utakket 4 tryk nr. stempel 1 Lux. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 AFA nr. AFA Pr. Ham 50 2500 DK 16 øre 3 tryk Pos. 14 , plet over D AFA 27uy DK 48 sk. Essey Ne 21 CB Start 500 150 400 60 DK lille planche med Fr. VIII med trissefejl DK AFA 23ay 4 øre grå ultramarin med omvendt ramme 4500 900 DK AFA nr. 18 på meget smukt sendt fra Odense 175 100 150 DK. Brev med AFA nr.57 single anbefalet. 125 RBS Pl. II type tæt i venstre side 2 attester. DWI. Div portomærker. 10000 500 850 100 Dokument unskrevet af CHR .IV i 1952 50 Dokument fra 1861 stilet til kongens regering DK. AFA nr.55 FR.VIII med stor papirfold `Hamonika` 25 150 2